SZKOŁA
W BYSTREJ
   Home      Wydarzenia szkolne
Zadowolona klasa z dobrej pogody przed lekcją w-f (absolwenci 2019).
 


 WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - 2019/2020

       We wrześniu odbyły się wybory do samorządu szkolnego.
 Nad przebiegiem głosowania czuwała szkolna komisja wyborcza.  
  

          Oto wyniki wyborów:

·        Przewodnicząca: 

·        Zastępcy: 

·       Członkowie: 

      Liczymy na ich aktywność i zaangażowanie podczas realizowania przedwyborczych obietnic.
            Nowa Rada Uczniowska na apelu inaugurującym jej działalność złożyła przyrzeczenie:

            Przyrzekamy:

·        Godnie reprezentować interesy społeczności uczniowskiej.

·        Aktywnie oraz z dużym zaangażowaniem współpracować  ze sobą, szanując się wzajemnie. 

·        Podejmować  ciekawe przedsięwzięcia.

·        Nie zawieść zaufania wyborców.


WY JESTEŚCIE NADZIEJĄ...”- JUBILEUSZ W BYSTREJ

W październikowy poranek 2014 roku rozpoczęły się obchody Święta Szkoły w ZSP im. Jana Pawła II w Bystrej. Tegoroczna uroczystość miała charakter jubileuszowy, bowiem minęło pięć lat od nadania Naszej Szkole imienia wyjątkowego człowieka, Polaka na tronie Piotrowym- Jana Pawła II. Bystrzańską rocznicę swą obecnością zaszczycili zaproszeni goście: wójt Gminy Radziechowy- Wieprz pan Grzegorz Figura, nadleśniczy Nadleśnictwa Węgierska Górka pan Marian Knapek, byłe dyrektorki Szkoły- panie Maria Kozioł i Maria Witkowska, sołtys wsi Bystra pani Irena Rodak, rodzice chrzestni sztandaru Szkoły państwo Marzena i Andrzej Gluzowie oraz przedstawiciele Komitetu Rodzicielskiego z przewodniczącą panią Edytą Semik.

22 października o godzinie 9.00. lokalna społeczność spotkała się w Kościele Parafialnym w Wieprzu, by wspólną Eucharystią uczcić jubileusz. Mszy Świętej przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. Ireneusz Kurkowski, natomiast uczniowie z Bystrej aktywnie włączyli się w jej przeżywanie, przygotowując razem z panią katechetką Moniką Duraj modlitwę wiernych.

Następnie wszyscy udali się do świątecznie przystrojonej szkoły, ażeby obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów i przedszkolaków z Bystrej, któremu przyświecało hasło tegorocznego Dnia Papieskiego: „Jan Paweł II- świętymi bądźcie”. Wygłoszone z przejęciem słowa oraz radośnie wyśpiewane pieśni to dziecięcy wkład w jubileuszowe obchody. Ponadto uczniowie z Bystrej wykonali piękne portrety Patrona, wykazując się niebywałym talentem i pomysłowością.

Później głos zabrała dyrektor ZSP w Bystrej pani Marta Pastor. Przywitała zaproszonych gości oraz całą bystrzańską społeczność, zwracając uwagę na fakt, iż wybór Patrona przyniósł Szkole niezmierny zaszczyt a zarazem ogromne poczucie odpowiedzialności w codziennym postępowaniu. Podziękowała gościom za przybycie, zaś wszystkim, którzy pracowali nad przygotowaniem uroczystości, za aktywne współdziałanie. Z kolei z krótkimi przemowami wystąpili pan Grzegorz Figura i pan Marian Knapek, podkreślając wspaniałą, rodzinną atmosferę panującą w Naszej Placówce, duże zaangażowanie wszystkich pracowników w budowanie jej wizerunku w środowisku a także dobre, przyjacielskie relacje z gminą oraz nadleśnictwem.

Święta mają wyjątkowy wymiar, wymagają szczególnej oprawy i przygotowania, ale posiadają jeszcze jedną naturalną właściwość- przemijają. Nie może jednak odejść w zapomnienie nauczanie oraz życie Naszego Patrona Jana Pawła II. Musimy z nich wydobywać jak z niewyczerpanego źródła i zawsze mieć w pamięci słowa skierowane do młodych, a widniejące na naszym sztandarze: „ Wy jesteście nadzieją.”

Tej nadziei nie wolno nam zawieść!