SZKOŁA
W BYSTREJ
   Home      Pomoc


0 800 080 222 – konsultanci odpowiedzą na twoje pytania, doradzą, co możesz zrobić w swojej sytuacji. Nie musisz się przedstawiać, masz zapewnioną dyskrecję.

0 800 080 222 – to nie jest numer ratunkowy. Jeśli twoja sprawa wymaga natychmiastowej interwencji policji, pogotowia albo straży pożarnej – zadzwoń pod numer alarmowy 112.

Jeżeli nie chcesz rozmawiać przez telefon – wejdź na stronę www.liniadzieciom.pl i opisz swój problem w wiadomości, możesz też porozmawiać na czacie.Każdy człowiek ma swoje prawa. Dzieci są bardziej narażone na doznawanie krzywdy niż dorośli, dlatego chronią je szczególne prawa. Młode osoby mają także szczególne potrzeby, których realizację również gwarantuje prawo.

Telefon 116 111 działa przez 7 dni w tygodniu, 24h na dobę, można także zarejestrować się na stronie https://116111.pl/ oraz napisać wiadomość e-mail.

Zasada    ABCD funkcjonowania Telefonu 116 111:

Anonimowo - dzwoniąc, nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska ani adresu zamieszkania.
Bezpłatnie - połączenie jest bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych.
Chętnie - konsultanci 116 111 gotowi są rozmawiać o każdej ważnej sprawie. Jeśli będzie to potrzebne, mogą umówić się na kolejną rozmowę.
Dyskretnie - wszystko, o czym  powiesz lub napiszesz, zostanie między Tobą a konsultantami 116 111. Jeśli poprosisz o pomoc w rozwiązaniu Twoich problemów lub zgodzisz się na to, żeby Ci pomóc – konsultanci 116 111 zajmą się tym.


800 70 2222 - Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

Jest linią całodobową i bezpłatną dla osób dzwoniących. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie.

24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Kiedy dzwonić na numer 800 70 2222

·     czujesz się stale przygnębiony,

·     nie dajesz sobie rady z codziennością,

·     przeżywasz kryzys emocjonalny,

·     znajdujesz się w sytuacji „bez wyjścia”,

·     nie radzisz sobie ze stresem,

·     nie chce Ci się żyć,

·     jesteś ofiarą przemocy,

·     zamartwiasz się o swój stan zdrowia,

·     myślisz, że „jest coś z Tobą nie tak”,

·    nie możesz pogodzić się ze stratą bliskiej osoby.

Nie jesteś sam! Nie zwlekaj! Zgłoś się po pomoc!